Aizmūc no dzīves. Šodien.

60 minūtes nekurienē

Kas ir floutings?

Floutings ir neparasts stresa mazināšanas un pilnīgas relaksācijas veids, kas pasaulē ir pazīstams jau kopš pagājušā gadsimta vidus. Lai gan terapijas laikā katrs piedzīvo nedaudz citādākas sajūtas, gandrīz visiem tas ir neparasts un neaizmirstams ceļojums tālu prom no ikdienišķā.

Novēršot domas no ikdienas uztraukumiem, floutings (no angļu valodas “to float: peldēt [pa virsu]”) jeb flotācija mazina stresu un trauksmes sajūtu, aizstājot to ar miega un vispārējas veselības uzlabojumiem.

Tas ir veids, kā “restartēt” savu ķermeni un prātu, uzkrājot jaunu fizisko un prāta enerģiju.

Floutings ir revolucionāra terapijas forma, kas apvieno fizisko un garīgo terapiju. Tā ir vieta, kur ikviens no mums var aizmirst ārpasaules haosu, lai atjaunotu saikni ar savu iekšējo pasauli.

Bet kas tieši ir floutings?

Floutings ir horizontāla atlaišanās blīvā ūdenī, īpaši aprīkotā, gaismas un skaņas necaurlaidīgā floutinga kapsulā. Floutinga kapsulas vide ir veidota tā, lai neviena maņa netraucētu mums izzināt savu iekšējo domu un sajūtu pasauli un pilnīgi atslābināt ķermeni.

Pateicoties Epsom sāls (magnija, sēra un skābekļa kombinācija) piesātinājumam, mūsu ķermenis spēj brīvi peldēt ~30 cm seklajā ūdenī bez jebkādas piepūles.

Paaugstinātais blīvums ļauj cilvēka galvai atrasties ērtā pozīcijā, kamēr pārējais ķermenis brīvi atslābst, daļēji iegrimstot ūdenī, kas atbilst ādas temperatūrai. Ikdienas gravitācijas slodze un citu ārējo faktoru trūkums panāk pilnīgu fizisko un garīgo atslābināšanos.

Kāpēc Epsom sāls?

Epsom sāls jau gadiem ilgi tiek izmantots kā universāls dziedniecības līdzeklis. Tā piesātinājums ūdenī savienojumā ar floutinga kapsulā radīto vidi ir efektīvs līdzeklis stresa, trauksmes, depresijas un muskuļu saspringuma mazināšanai.

Lai saprastu, kādēļ floutinga kapsulā tiek radīti šie specifiskie apstākļi, ir vērtīgi izprast floutinga pirmsākumus. Daudziem pirmais iespaids par floutingu saistās ar jaunās pasaules izgudrojumiem, taču floutinga pirmsākumi ir meklējami jau 1954. gadā, kad amerikāņu neiropsihiatrs Džons K. Lillijs (John C. Lilly) sāka padziļinātu izpēti par sensorās deprivācijas ietekmi uz mūsu smadzenēm. Šī procesa rezultātā, neiropsihiatrijas ārsts izstrādāja īpašu floutinga kameru.

Mūsdienu floutinga kapsulas pamata dizains ir līdzīgs oriģinālajam. Tas ir veidots tā, lai nodrošinātu vidi bez jebkādiem ārējiem stimuliem. Floutinga kapsulā var pieredzēt telpu bez:

* skaņas;

* redzes;

* smaržas;

* pieskāriena;

* garšas;

* siltuma izjūtas;

* gravitācijas izjūtas.

Šādas vides radīšana palīdz cilvēka ķermenim brīvi peldēt, atbrīvojoties no smaguma sajūtas un citiem fiziskiem stimulantiem. Floutinga vides apstākļu ietekme uz mūsu smadzenēm veicina meditatīvu apziņas pamatstāvokļa sasniegšanu.

Kā zināms, mūsu smadzenes darbojas piecās dažādās frekvencēs. Floutinga ietekmē mūsu smadzeņu viļņi dabiski samazinās līdz Teta viļņu frekvencei. Šī smadzeņu viļņu frekvence atbilst ļoti atslābinātam un meditatīvam stāvoklim, kuru parasti pieredzam brīdī pirms aizmigšanas un pēc pamošanās.

Lai gan floutings varētu šķist funkcionāli sarežģīts, tas patiesībā ir ļoti vienkāršs un drošs process. Primāri floutinga kapsulas tiek izmantotas pilnīgai atpūtai, enerģijas atgūšanai un prāta sakārtošanai.

Kādi ir ieguvumi no floutinga?

Jau ilgu laiku ir zināms, ka mūsu ikdienas steigas un rūpju izraisītais stress veicina iekaisuma procesus mūsu ķermenī. Floutinga terapija nodrošina iespēju mazināt vai pat atbrīvoties no šī stresa, radot mieru un skaidrību.

Floutings atbrīvo mūsu potenciālu dažādos veidos. Vide bez stimuliem ļauj atslābināties un aizmirst par ikdienas steigu, ierosinot virkni dziedinošu procesu mūsu ķermenī. Tikmēr arī mūsu iekšējā patība izbauda pilnīgu mieru. Tāpat vairākas teorijas ierosina, ka augstā magnija koncentrācija ūdenī spēj dziedēt mūsu ķermeni vairākos veidos.

Būtiskākie ieguvumi no floutinga seansa ir:

* Padziļināta ķermeņa relaksācija;

* Stresa mazināšana;

* Uzlabota nervu sistēmas darbība un miegs;

* Sportiskā snieguma uzlabošana;

* Ķermeņa detokss;

* Laimes sajūtas veicināšana;

* Floutings meditācijai;

* Radošuma veicināšana.

Ieskatīsimies, kādi procesi sekmē floutinga terapijas dažādos ieguvumus.

Padziļināta ķermeņa relaksācija

Blīvā ūdens un bezsvara kopējā ietekme rada īpaši labvēlīgus apstākļus pilnīgai ķermeņa atslābināšanai. Epsom sāls dara ūdeni zīdainu, maigu un patīkami blīvu.

Tāpat arī ūdens temperatūra un gravitācijas sajūtas zudums palīdz mūsu muskuļiem pilnīgi atslābināties. Rezultātā pat vienas stundas floutinga ietvaros tiek ievērojami samazināts muskuļu stīvums un jutīgums, kā arī uzlabota kopēja ķermeņa labsajūta.

Iepriekš minēto īpašību dēļ daudzi cilvēki ir spējuši mazināt gan hronisku sāpju simptomus, gan muskuļu diskomfortu muguras lejasdaļā, kakla zonā un citos reģionos.

Stresa mazināšana

Viens no lielākajiem floutinga terapijas ieguvumiem ir jūtams mūsu prātam. Ārējo stimulu trūkums floutinga kapsulā veicina smadzeņu viļņu frekvences dabisku samazināšanos. Šis smadzeņu stāvoklis ļauj ķermenim atstāt akūto stresa reakciju.

Steidzīgās un rūpju pilnās ikdienas ilgstoši izraisītais stress neļauj ķermenim pamest šo paaugstināto uzbudinājuma stāvokli. Rezultātā cilvēka sirdsdarbība un assinsspiediens ir konstanti paaugstināts. Tāpat samazinās dažu orgānu apasiņošana (kuņģis, zarnu trakts, u.c.), kamēr citi orgāni (smadzenes, plaušas, u.c) tiek apgādāti ar papildu asinīm.

Gandrīz lieki piebilst, ka šādā režīmā cilvēka ķermenis nespēj ilgstoši funkcionēt bez komplikācijām. Floutinga terapijas rezultātā mēs ļaujam savam ķermenim atslābināties un pamest šo stresa režīmu.

Šāda veida fiziska un mentāla atpūta būtiski samazina kortizola jeb stresa hormona klātbūtni ķermenī. Līdz ar to, regulārs floutings var palīdzēt mums justies laimīgākiem un pat mazināt depresiju.

Uzlabota nervu sistēmas darbība un miegs

Samazinoties spriedzei un stresam, nervu un muskuļu sistēmas sāk atjaunoties. Regulāras floutinga sesijas var palīdzēt mazināt stresa hormonus ilgtermiņā, tādējādi uzlabojot gan mūsu emocionālo balansu, gan arī miegu.

Savukārt magnija piesātinājums ūdenī var veicināt tā uzsūkšanos organismā. Magnijs spēj palielināt smadzeņu neiromediatoru darbību, kas atbild par miega ierosināšanu un stresa mazināšanu. Tāpat magnijs veicina arī miegu izraisošā hormona melatonīna darbību un samazina nervu sistēmas uzbudinājumu.

Sportiskā snieguma uzlabošana

Floutinga terapija bieži tiek izmantota kā muskuļu atjaunošanas metode pēc lielas slodzes. Noņemot spiedienu no locītavām, saitēm un cīpslām, muskuļi nonāk pastiprinatā reģenerācijas stāvoklī. Savukārt magnijs veicina muskuļu atjaunošanās procesu, samazinot tajos esošo pienskābi.

Vēl kāds vērā ņemams ieguvums no floutinga terapijas tika novērots Ziemeļu Ilinoisas Universitātes pētījumā. Floutinga terapijas ietekmē sportisti ar iegūtām mikrotraumām un paaugstinātu sāpju stāvokli piedzīvoja sāpju mazināšanos, kas ilga no dažām stundām līdz pat vairākiem mēnešiem.

Ķermeņa detokss

Epsom sāls, kas tiek izmantots floutinga kapsulas ūdenī, tiek plaši pielietots gan medicīnā, gan skaistumkopšanā tajā sastopamās augstās magnija sulfāta koncentrācijas dēļ. Tā sastāvā esošais magnijs un sērs ir dabiskas minerālvielas, kas attīra cilvēka ķermeni un pilda vairākas citas nozīmīgas funkcijas.

Magnijs stiprina sirdi un nieres, regulē vielmaiņu, kā arī kalcija, fosfora un kālija līmeni asinīs. Savukārt sērs ir būtisks organisma atindēšanā, kā arī mūsu ķermenim tik ļoti nepieciešamo aminoskābju veidošanā. Tāpat tas labvēlīgi ietekmē saistaudus, ādu, matus un nagus, kā arī sintezē kolagēnu un regulē B grupas vitamīnu līmeni asinīs.

Laimes sajūtas veicināšana

Ķīmiskās izmaiņas mūsu ķermenī flloutinga terapijas laikā palīdz līdsvarot mūsu emocionālo stāvokli. Tādas negatīvās emocijas kā nemiers, trauksme, bailes un stress tiek aizstātas ar tādām pozitīvām emocijām kā pārliecība, labsajūta un laimes sajūta.

Šis fenomens ir skaidrojams ar adrenalīna, noradrenalīna un kortizola koncentrācijas samazinājumu mūsu asinīs. Lai gan šie hormoni noder optimālu lēmumu pieņemšanā stresa situācijās, to paaugstināta koncentrācija liek paātrināties mūsu sirds ritmam, paaugstina asinsspiedienu, kā arī stimulē mūsu ķermeni ražot papildu cukuru enerģijai.

Teta smadzeņu viļņu miera stāvoklis, kas tiek dabiski panākts floutinga laikā, veicina dopamīna un endorfīnu koncentrācijas paaugstināšanos. Šie hormoni ir īpaši būtiski mūsu labsajūtai. Dopamīns ir hormons, kas nodrošina prieka sajūtas izjušanu. Savukārt endorfīni ir dabiskie opiāti, kas palīdz tikt galā ar ikdienas stresu un mazina baiļu un sāpju sajūtu.

Floutings meditācijai

Daudzi no iepriekš minētajiem floutinga sesijas ieguvumiem ir būtiski priekšnosacījumi veiksmīgai prāta atslābināšanai jeb meditācijai.

Meditācijas laikā augstākas frekvences Alfa un Beta viļņi tiek aizstāti ar zemākas frekvences Teta viļņiem, nodrošinot iekšējo mieru. Šāds smadzeņu apziņas pamatstāvoklis parasti ir jogas un meditācijas pamatā un tiek pielietots pašapziņas izzināšanai jau vairākus gadu simtus.

Floutinga vide dabiski stimulē smadzeņu viļņu frekvences samazinājumu līdz Teta viļņu frekvencei. Tādējādi mēs iegūstam meditācijas veidu, kas īsākā laika periodā spēj sniegt tikpat būtiskus ieguvumus.

Teta viļņu frekvence mūsu smadzenēs apzīmē nenoteiktu robežu starp apziņu un zemapziņu. Tādēļ pastāv uzskats, ka apzināta un ilglaicīga Teta viļņu frekvences sasniegšana palīdz izmainīt uzskatus, uzvedību, un pārliecību.

Radošuma veicināšana

Daudzi ir iecienījuši izmantot floutinga terapijas prāta stimulācijas vidi dažādu problēmu un jautājumu risināšanai.

Floutinga seansa laikā tiek samazināti impulsi, kas nodarbina smadzeņu labo puslodi. Līdz ar to, mūsu verbālā un analītiskā smadzeņu daļa nonāk atslodzes režīmā.

Tas ļauj mūsu radošajai smadzeņu daļai (kreisajai puslodei) darboties paaugstinātā režīmā. Tā kā analītiskā prāta puse joprojām funkcionē, tiek panākta samērīga harmonija starp abām smadzeņu pusslodzēm.

Šis fenomens spēj izskaidrot to, kādēļ floutinga seansa laikā daudzi spēj nonākt līdz iepriekš nepieredzētai prāta kapacitātei. Nereti šāds prāta stāvoklis spēlē būtisku lomu jaunu konceptu izpratnē un inovatīvu ideju radīšanā. Tāpat šāds smadzeņu stāvoklis noder, lai sagatavotos svarīgai prezentācijai vai pieņemtu lēmumu par kādu būtisku dzīves notikumu.

Kā notiek floutinga seanss?

Pirms došanās uz floutinga sesiju jāatceras, ka floutings palīdzēs Tev atpūsties no ārpasaules steigas un nemiera. Lai gūtu lielākos ieguvumus, būtu vēlams parūpēties par savu labsajūtu jau pirms vizītes.

Vienkāršākais veids, kā parūpēties par savu labsajūtu pirms floutinga, ir dzerot pietiekoši daudz ūdeni un lietojot veselīgu uzturu. Tieši šīs vienkāršās lietas bieži vien ļauj no floutinga gūt vislielāko efektu.

Mūsu salons nodrošinās gan tīrus dvieļus, gan pārējos dušas piederumus, līdz ar to Tev ir jāņem līdzi tikai tās lietas, kuras būs nepieciešamas (piemēram, peldapģērbs, ķemme, dušas čības u.c.).

Ierodoties uz floutinga seansu, mūsu personāls Tevi iepazīstinās ar floutinga norisi un izstāstīs visu nepieciešamo par drošību un higiēnu.

Visērtāk floutot būs bez peldapģērba, bet izvēle paliek Tavā ziņā.

Unikāla pieredze floutinga kapsulā

Floaty salons ir aprīkots ar divām, jaunākās paaudzes floutinga kapsulām.

Stundu garā floutinga seansa pirmajā pusē Tavs ķermenis sāks fiziski atslābināties. Pavisam iespējams, ka šī procesa laikā izjutīsi vieglu kņudēšanu. Savukārt seansa otrajā pusē smadzenes pieredzēs pāreju no Alfa un Beta uz Teta smadzeņu viļņiem. Floutings ļauj ilgstoši palikt šajā stāvoklī, nezaudējot apziņu.

Kamēr ķermenis floutinga laikā baudīs pilnīgu relaksāciju, Tavs prāts var doties gan pasīvā, gan aktīvā piedzīvojumā.

Ja tā ir pirmā floutinga pieredze, mēs iesakam ieplānot trīs floutinga sesijas ar aptuveni vienu nedēļu pārtraukumu starp tām. Tādējādi ļausi savam ķermenim un prātam pilnvērtīgi iepazīties ar procesu un pilnvērtīgi izbaudīt  visus floutinga ieguvumus.

Cik bieži vajadzētu floutot?

Nepieciešamo floutinga sesiju apmeklējumu skaits ir atkarīgs no vēlamā rezultāta.

Lai gan floutot var katru dienu, ir pierādīts, ka floutinga laikā iegūtie pozitīvie efekti ilgst ilgāk par 24 stundām. Būtu ieteicams sākt ar vismaz trīs floutinga sesijām. Bieži vien tieši trešajā sesijā tiek panākts vislielākais pozitīvais ieguvums.

2014. gadā veiktā zinātniskajā pētījumā pētnieki konstatēja statistiski būtiskus ieguvumus ilgtermiņa stresa, trauksmes, depresijas un akūtu sāpju mazinājumā pēc septiņu nedēļu garas floutinga terapijas programmas ar divpadsmit floutinga reizēm. Pēc šādas floutinga programmas realizēšanas tika novērota arī būtiska optimisma, miega kvalitātes un pašapziņas uzlabošanās.

Drošība un higiēna floutinga laikā

Būtiska jebkuras terapijas sastāvdaļa ir drošība. Apmeklējot floutinga terapiju, ikviens apmeklētājs tiek informēts par drošību floutinga terapijas laikā.

Floutings nav ieteicams cilvēkiem ar sekojošām saslimšanām:

* Epilepsija;

* Nieru slimības;

* Zems asinsspiediens;

* Jebkura lipīga slimība;

* Atvērtas brūces vai čūlas;

* Astma;

* Jutība pret sulfātu vai magniju;

* Smagas ādas slimības.

Floutinga kapsulu dizains ir veidots, lai nodrošinātu maksimālu drošību. Papildu drošībai floutinga kapsulas ir aprīkotas ar trauksmes pogu. Gadījumā, ja floutinga laikā sāc justies neērti, floutinga kapsulas vāks veras vaļā ar viegla grūdiena palīdzību.

Floutinga kapsulas ir aprīkotas ar vairākām drošības sistēmām. Viena no tām ir pasīvā gaisa cirkulācijas sistēma, kura nodrošina gaisa apmaiņu kapsulā. Savukārt rūpēs par higiēnu, mūsu floutinga kapsulas ir aprīkotas ar vairākām filtrācijas un dezinfekcijas sistēmām.

Ūdens filtrācijas sistēma kapsulā nodrošina pilnvērtīgu ūdens attīrīšanu maksimālai higiēnas uzturēšanai. Savukārt rūpējoties par attīrīšanu no mikroorganismiem, kapsulā esošais ūdens tiek filtrēts caur UV dezinfekcijas iekārtu. Tāpat arī visas kapsulas virsmas tiek regulāri dezinficētas.

Piesakies Floutingam Jau ŠODIEN!

Mūsu adrese:

Brīvības iela 76
(ieeja no Stabu ielas)
Rīga, LV-1001

Tel.: +371 280 77 666

Pirmdiena - Svētdiena
no 10:30 līdz 21:00