Uzņem saules enerģiju.

365 dienas gadā. Arī Latvijā.

Sarkanās gaismas terapija

Mūsdienās vairāk kā jebkad mēs pavadām dienas iekštelpās ar mākslīgo apgaismojumu, kas tikai daļēji sniedz mūsu ķermenim nepieciešamo gaismas enerģiju. Sarkanās gaismas terapija jeb fotobiomodulācija nodrošina iespēju saņemt to gaismas spektru, kuru mūsdienu mākslīgais apgaismojums bieži vien nesniedz, tādējādi nodrošinot optimālu organisma darbību.

Sarkanā spektra gaisma iekļūst ādā, sasniedzot šūnas iekšpusi un stimulējot tajā dabiski notiekošos procesus. Pateicoties tam, uzlabojas vispārējais ādas stāvoklis un tiek mazinātas dažādas ādas problēmas.

Stimulējot kolagēna un elastīna ražošanu, sarkanās gaismas terapija mazina grumbas un paplašinātās poras, kā arī palielina ādas elastību. Vairākos pētījumos apliecinātā terapijas efektivitāte ir nodrošinājusi tās plašu atpazīstamību visā pasaulē.

Kas ir sarkanās gaismas terapija?

Tā ir terapeitiska tehnika, kurā ar zema līmeņa gaismas viļņu frekvencēm tiek ārstētas ādas problēmas un uzlabots tās vispārējais veselības stāvoklis.

Sarkanās gaismas terapijā tiek izmantoti noteikti viļņu garumi (630 - 700 nm), kas palīdz atjaunot un aizsargāt bojātus audus. Tie ietekmē ķermeņa šūnas bioķīmiskā līmenī, palielinot mitohondriju spēju ražot enerģiju organisma bioķīmiskajiem procesiem. Jo vairāk enerģijas šūnas spēj saražot, jo labāk mūsu ķermenis spēj funkcionēt.

Atšķirībā no citiem gaismas terapijas veidiem, kuros bieži tiek izmantoti lāzeri, šai metodei izmanto augstas kvalitātes LED lampas. Floaty salonā terapija norisinās vertikālajam solārijam līdzīgā kapsulā. Neskatoties uz iekārtas vizuālo līdzību, šī procedūra nevar tikt salīdzināta ar solāriju. Atšķirībā no solārija, kurā tiek izmantoti UVA un UVB ultravioletie stari, sarkanās gaismas terapijā neizmanto cilvēkam kaitīgus gaismas avotus. Tā vietā tiek izmantoti veselībai nekaitīgi zemas frekvences gaismas viļņi, kurus mūsu acs interpretē kā sarkano gaismu.

Izmantotie gaismas viļņi ādas slānī iekļūst aptuveni 8 līdz 10 milimetru dziļumā. Tas nozīmē, ka tiek veicināti bioloģiskie procesi asinsvados, limfas ceļos, nervos un pat matu folikulos. Šīs īpašības dēļ sarkanās gaismas terapija tiek izmantota ādas iekaisuma un tūskas mazināšanai, brūču, audu un nervu sadzīšanas veicināšanai, kā arī audu bojājumu novēršanai.

Sarkanās gaismas efektivitāte tika novērota jau 1967. gadā, kad pāris gadus pēc lāzera izgudrošanas, tika veikta izpēte par tā iedarbību uz organismiem. Pretēji sākotnēji prognozētajai negatīvajai lāzera ietekmei, tika atklāts, ka zemas gaismas viļņu frekvences lāzers veicina matu augšanu. Šis bija pirmais fotobiomodulācijas efektivitātes demonstrējums.

Kopš tā laika, zemas frekvences gaismas izmantošana medicīnā un skaistumkopšanā ir guvusi lielu popularitāti. Tās tehnoloģiskā attīstība ir novedusi pie LED gaismas avotu izmantošanas. Tādēļ mūsdienu sarkanās gaismas terapija visbiežāk norisinās solārijam līdzīgās kapsulās, kurās izmanto medicīniskas kvalitātes sarkanās gaismas LED diodes.

Kādēļ tiek izmantoti sarkanās gaismas viļņi?

Tā kā gaismas ietekmi uz ķermeni neizjūtam tieši, dažkārt ir grūti noticēt tam, ka cilvēka ķermenis ir ļoti jutīgs pret saņemto gaismu. Optimālai organisma darbībai ir nepieciešama gaismas frekvenču dažādība, kas veicina dažādus bioķīmiskus procesus. Dabā šo daudzveidību nodrošina saules gaisma, kas apvieno visas redzamās gaismas frekvences. Tā ir mūsu bioloģiskās sistēmas neatņemama sastāvdaļa.

Mūsdienu dzīvesveida ietekmē liela daļa cilvēku pavada savu ikdienu telpās ar mākslīgo apgaismojumu, kas nespēj nodrošināt šo gaismas frekvenču daudzveidību. Mākslīgie gaismas avoti imitē balto gaismu, apvienojot tikai dažas gaismas frekvences, nevis pilnu krāsu spektru. Šo problēmu pastiprina energoefektivitātes regulējumi, kas veicina pāreju uz tādiem mākslīgās gaismas avotiem, kas pastiprināti iekļauj zilo gaismu.

Lai gan mums ir nepieciešama arī zilā gaisma, mūsu ikdiena ir ar to pārsātināta. Līdz ar tehnoloģiju attīstību, aizvien vairāk lietojam ierīces, kuru ekrāni palielina saņemto zilās gaismas daudzumu.

Pavadot ikdienu zilajā gaismā, mūsu organismam trūkst nepieciešamās gaismas dažādības optimālai ķermeņa darbībai. Sarkanās gaismas terapijā izmantotās zema līmeņa gaismas viļņu frekvences ļauj ķermenim īsā laika posmā atgūt trūkstošo enerģiju bioķīmisko procesu nodrošināšanai.

Lai nodrošinātu efektivitāti, sarkanās gaismas avotam ir jāizstaro gaismu konkrētā gaismas spektra diapazonā (630 - 700 nm). Tāpat liela nozīme ir arī gaismas izstarojumam, jeb tās jaudai konkrētā apgabalā. Mūsdienās ir pieejamas dažādas zemas jaudas sarkanās gaismas ierīces mājas lietošanai. Atšķirībā no kvēlspuldzēm, LED gaismas elektrības patēriņš nenorāda uz gaismas izstarojuma daudzumu. Līdz ar to ir svarīgi pārliecināties par ierīces efektivitāti pirms tās lietošanas. Apmeklējot terapiju mūsu salonā, varat būt droši par tās kvalitāti.

Mūsu salonā ir nodrošināta vertikāla sarkanās gaismas ierīce ar nepieciešamo gaismas frekvenci un jaudīgiem LED paneļiem maksimālai efektivitātei. Ierīcē atrodas 1440 LED gaismas diodes, kuras jau 10 minūšu laikā sniedz nepieciešamo gaismas enerģiju optimālam efektam.

Sarkanās gaismas terapija veselībai un izskatam

Gaisma ir būtiska sastāvdaļa svarīgu ķīmisko vielu ražošanai mūsu ķermenī. Katra tās frekvence jeb gaismas nokrāsa nodrošina enerģiju dažādiem procesiem mūsu ķermenī. Tādas zema līmeņa gaismas viļņu frekvences kā sarkanā gaisma veicina elektroķīmiskas enerģijas ražošanu šūnu līmenī, kas, savukārt, sekmē vielmaiņas procesu un uztur endokrīno sistēmu.

Sarkanās gaismas terapija ir strauji augoša tehnoloģija, kas tiek izmantota bioloģisko procesu stimulēšanai virsējā ādas slānī. Visplašāk zināms, ka tehnoloģija:

* Uzlabo ādas veselību;

* Palīdz cīņā pret akni, ekzēmu un citām ādas slimībām;

* Stimulē kolagēna ražošanu;

* Mazina grumbas, strijas un rētas;

* Paātrina brūču dzīšanu;

* Uzlabo acu veselību;

* Veicina vielmaiņu un asinsriti;

* Mazina iekaisumu un muskuļu nogurumu;

* Uzlabo miegu;

* Palīdz cīņā ar lieko svaru un celulītu.

Papildu enerģija, kas tiek iegūta bioloģisko procesu veicināšanas laikā, veicina jaudīgāku šūnu dabisko funkciju izpildi. Apskatīsim, kā tik vienkārša gaismas stimulācija spēj ietekmēt organisma darbību.

Uzlabo ādas veselību

Sarkanās gaismas terapija ir dabiska ādas kopšanas procedūra, kura mazina iekaisuma procesus un uzlabo asins cirkulāciju. Tādējādi tiek veicināta vispārējā ādas veselība, izskats un spēja atjaunoties. Šī iemesla dēļ tehnoloģija tiek plaši pielietota skaistumkopšanā un dermatoloģijā.

Atrodoties sarkanajā gaismā, mūsu šūnās tiek aktivizēta ķīmiska reakcija, kas ražo bioķīmisko enerģiju, absorbējot šo gaismas frekvenci. Šīs enerģijas molekulas ir pazīstamas kā adenozīna trifosfāts (ATF).

Tiklīdz šūnu rīcībā nonāk papildu ATF, tās spēj strādāt ar lielāku efektivitāti. Tas nozīmē, ka tiek stimulēta bioloģiskā darbība šūnu līmenī, kas ietver dažādu olbaltumvielu aktivizēšanu, augšanas faktoru regulēšanu, apoptozes jeb šūnu dabiskās nāves kavēšanu un citu būtisku procesu stimulāciju. Tādējādi tiek mazināts iekaisums, stimulēta kolagēna ražošana, paātrināta bojāto audu atjaunošanās un veicināta asinsrite. Šo procesu rezultātā kopējais ādas veselības stāvoklis ievērojami uzlabojas. Šī iemesla dēļ sarkanās gaismas terapija bieži tiek izmantota skaistumkopšanā un cīņā pret ādas slimībām.

Palīdz cīņā pret akni, ekzēmu un citām ādas slimībām

Terapijas laikā uzlabojas šūnu reģenerācijas spēja un tiek veicināta asinsrite. Šo īpašību dēļ tā var palīdzēt dažādu ādas slimību ārstēšanā un simptomu mazināšanā. Tā kā sarkanās gaismas terapija neiekļauj bīstamos UV starus, tā nav kaitīga ne ādai, ne acīm. Īsā un efektīvā terapija ir kā lielisks papildlīdzeklis citām ārstnieciskām metodēm.

Ja Tev ir nopietnas vai ieilgušas ādas veselības problēmas, kā arī citas būtiskas veselības problēmas, pirms terapijas konsultējies ar ārstu.

Stimulē kolagēna ražošanu

Viens no procesiem, kas tiek būtiski stimulēts terapijas rezultātā, ir šūnu spēja ražot kolagēnu. Pētījumos ir pierādīts, ka ilgstoša sarkanās gaismas uzņemšana palielina kolagēna blīvumu šūnās.

Kolagēns ir būtiska saistaudu sastāvdaļa, kas veido cīpslas, saites, ādu un muskuļus. Tam ir vairākas svarīgas funkcijas, tostarp veselīgas ādas struktūras nodrošināšana. Tāpat tas ir kritiski svarīgs kaulu, locītavu, ādas un matu veselībai. Lai gan mūsdienās ir pieejami dažādi risinājumi ķermeņa bagātināšanai ar kolagēnu, nekas nespēj aizstāt paša kolagēna ražošanas procesa veicināšanu, ko iespējams panākt ar sarkanās gaismas terapiju.

Sasniedzot aptuveni 25 gadu vecumu, āda sāk neizbēgami novecot. Šūnās notiekošie procesi palēninās, tādējādi samazinot šūnu reģenerācijas spējas un ādas veselībai nepieciešamā kolagēna veidošanos. Tādi faktori kā ilgstoša saules iedarbība, nepareizs uzturs, stress, smēķēšana un atmosfēras piesārņojums paātrina šo novecošanās procesu. Tādējādi āda paātrināti kļūst neelastīga un sausa, veidojot grumbas.

Sarkanās gaismas terapija palielina šūnu aktivitāti, stimulējot to reģenerēšanās spēju un kolagēna izstrādi. Veicinot kolagēna sintēzi šūnās, tiek uzlabota ādas elastība un mitrums. Tādējādi tiek mazināta ādas novecošanās un ievērojami uzlabots tās izskats, mazinot grumbas.

Paātrina brūču dzīšanu un mazina rētas

Līdz ar šūnās saražoto papildu enerģiju tiek stimulēta arī fibroblastu darbība. Fibroblasti ir šūnas, kas sintezē audu pamatu jeb stromu un kolagēnu. Stromai ir būtiska nozīme brūču dzīšanas procesos. Līdz ar to sarkanās gaismas terapija uzlabo un paātrina brūču dzīšanas procesu. Šī iemesla dēļ tā tiek izmantota veselīgai ādas dzīšanai pēc operācijām un citām darbībām, kuru rezultātā ir bojāta āda. Tāpat šo procedūru izmanto ātrākai ādas apdegumu ārstēšanai.

Sabojājot dermu jeb biezo ādas slāni, dzīšanas procesā veidojas rētas. Lai labotu bojājumus, ķermenis veido jaunas kolagēna šķiedras, kā rezultātā iegūstam rētaudus. Tiem ir atšķirīga tekstūra un kvalitāte nekā apkārtējiem audiem, līdz ar to rētas ir vizuāli pamanāmas. Lai gan tās nevar pilnīgi noņemt, ir iespējams tās mazināt un uzlabot rētu izskatu. Kolagēna sintēzes veicināšana šūnās ir lielisks veids, kā to panākt.

Uzlabo acu veselību

Līdz ar bioloģisko procesu efektivitātes mazināšanos, arī cilvēka acis noveco laika ietekmē. Ar vecumu saistītā tīklenes deģenerācija ir bieži sastopams stāvoklis, kura galvenais izraisītājs ir šūnu nespēja atjaunoties. Šī iemesla dēļ, sarkanās gaismas terapija var veicināt arī acu veselības uzlabošanu.

Sarkanās gaismas terapija darbojas pret galveno tīklenes deģenerācijas faktoru, palīdzot acu šūnām efektīvi darboties un ražot enerģiju. Tāpat tiek mazināts acu iekaisums un veicināts acu dzīšanas process pēc operācijām.

Lai nodrošinātu acu komfortu, seansa pirmajā pusminūtē būtu vēlams skatīties lejā, tādējādi ļaujot acīm pierast pie gaismas. Tā kā terapijas intensitāte un gaismas viļņi ir droši acīm, terapijas ierīcē var doties bez acu sargiem. Tomēr gadījumiem, kad cilvēkam ir pastiprināta jutība pret gaismu, mūsu salons nodrošina saules brilles papildu drošībai.

Mazina iekaisumu un muskuļu nogurumu

Sarkanās gaismas viļņi ir efektīva stratēģija oksidatīvā stresa neitralizēšanai. Oksidatīvais stress norāda uz to, ka brīvo radikāļu skaits ķermenī pārsniedz tā antioksidantu aizsardzības sistēmas spēju. Ilgstoša atrašanās oksidatīvā stresa stāvoklī veicina iekaisumu un slimību attīstību.

Sarkanās gaismas izraisītais bioloģiskais efekts ir piesaistījis dermatologu uzmanību salīdzinoši nesen. Lai gan joprojām trūkst informācijas par iesaistītajiem mehānismiem, pētījumos ir pierādījies, ka sarkanās gaismas viļņi stimulē pretiekaisuma procesus šūnās. Tādējādi tiek mazināts oksidatīvais stress, kas ir saistīts ar ādas ievainojumiem, muskuļu nogurumu, locītavu sāpēm un vispārēju iekaisumu. Tieši šī iemesla dēļ terapiju izmanto pazīstami sportisti visā pasaulē. Tā palīdz atjaunot šūnas, veicinot atkopšanās procesa ātrumu un kvalitāti.

Uzlabo miegu

Vēl kāds negaidīts blakusefekts sarkanās gaismas terapija ir uzlabota miega kvalitāte. Ja esat saskārušies ar miega traucējumiem, iespējams, esat dzirdējuši par miega hormonu melatonīnu. Tas ir hormons, kuru ķermenis izstrādā miega un nomoda regulēšanai. Mākslīgā gaisma ietekmē ķermeņa spēju atbrīvot melatonīnu, kavējot aizmigšanu un palielinot bezmiega risku.

Klīniski pētījumi ir pierādījuši, ka sarkanās gaismas terapijas apmeklējums dienas laikā palielina dabisko melatonīna izdalīšanos vakarpusē, tādējādi atvieglojot aizmigšanas procesu.

Palīdz cīņā ar lieko svaru un celulītu

Bioloģiskie procesi, kas terapijas rezultātā tiek stimulēti šūnu līmenī, veicina asinsriti un vielmaiņu. Pētījumos ir atklāts, ka terapija stimulē asins cirkulāciju un tādejādi piegādā šūnām nepieciešamo skābekli, minerālvielas un vitamīnus, vienlaikus atbrīvojot no toksiskiem blakusproduktiem. Vielmaiņas stimulēšanas rezultātā tiek sekmēta liekā svara mazināšana.

Lai gan varētu šķist, ka gaisma nespēj ietekmēt mūsu ķermeni tādā līmenī, lai uzlabotu tā spēju cīnīties ar lieko svaru, pētījumos ir atklājies, ka terapija ietekmē arī tās šūnas, kas uzkrāj taukus. Terapija izraisa tauku izkliedi, kas palīdz nomaskēt radušos celulītu. Tāpat vairāki pētījumi ir atklājuši, ka terapija var ietekmēt šūnas tādos veidos, kas stimulē organisma spēju zaudēt liekos taukus. Viens no šiem veidiem ir sarkanās gaismas spēja mazināt izsalkuma izraisīto hormonu izdalīšanos. Tas var palīdzēt cīnīties ar liekā svara problēmu pašā tās cēlonī.

Sarkanās gaismas terapija cīņā pret sezonālo depresiju

Vēl kāds potenciāls sarkanās gaismas terapijas pielietojums ir sezonālās depresijas ārstēšana. Kā zināms, sezonālais dabiskās gaismas trūkums izraisa specifisku depresijas veidu, kuru bieži dēvē par sezonālo depresiju.

Šī nomāktība visbiežāk ir saistīta ar gadalaiku maiņu un vairumam cilvēku sākas rudenī, turpinoties ziemas mēnešos, kad ārā ir ievērojami mazāk gaismas un zemāka temperatūra. Visbiežāk šie apstākļi nomāc un liek izjust motivācijas trūkumu. Šāds depresijas veids mēdz skart arī tos, kas pārējos gadalaikos neizjūt šādu emocionālo stāvokli.

Latvijas klimata apstākļos, saule spīd vidēji 71 līdz 83 dienas gadā. Visvairāk saulainās dienas piedzīvojam jūlijā, savukārt, vismazāk – decembrī, kad saules spīdēšanas ilgums ir mazāk nekā stundu dienā. Līdz ar saules gaismas trūkumu un gadalaiku maiņu, arī mūsu vēlme pavadīt laiku ārpus mājas samazinās. Tieši šādi apstākļi ir īpaši labvēlīgi sezonālās depresijas attīstībai.

Ir pierādīts, ka dabiskās gaismas trūkums ziemas mēnešos izraisa augstāku kortizola jeb stresa hormona līmeni, kā arī negatīvi ietekmē cilvēka bioloģisko ritmu, paaugstinot melatonīna veidošanos dienas laikā. Melatonīns ir dabisks miega hormons, kas ir iesaistīts cilvēka bioloģiskā ritma regulēšanā. Līdz ar paaugstināto stresu un miegaino stāvokli, daudzi piedzīvo pastiprinātu nomāktību. Gaisma ir vienkāršākais palīgs cīņā pret šo nomāktību.

Ziemas mēnešos iegūt pietiekošu dabiskās gaismas apjomu var būt liels izaicinājums. Lai gan daži izvēlas atjaunot savas enerģijas rezerves, dodoties ceļojumos uz saulainām vietām, efektīvāks ilgtermiņa risinājums ir regulārs gaismas terapijas apmeklējums.

Izmantojot zemas gaismas viļņu frekvences jeb sarkano gaismu, tiek stimulētas šūnas, tādejādi saražojot papildu bioķīmisko enerģiju. Šī enerģija tiek izmantota dažādu bioloģisko procesu veicināšanai. Nesen veikti pētījumi ir demonstrējuši terapijas spēju mazināt depresiju, veicinot antioksidantu, serotonīna jeb laimes hormona un melatonīna jeb miega hormona veidošanos. Vienlaikus tiek mazināts arī kortizols jeb stresa hormons, oksidatīvais stress un iekaisums.

Tāpat gaisma regulē mūsu enerģijas līmeni, metabolismu, apetīti, imūnsistēmu un hormonus. Tāpēc gaismai ir liela ietekme uz cilvēka labsajūtu. Papildinot gaismas uzņemšanu ar regulāriem sarkanās gaismas terapijas apmeklējumiem, tiek veicināti dažādi procesi, kas palīdz sezonālās depresijas mazināšanā.

Sarkanā gaisma - vienkāršs risinājums labākai dzīvei!

Lai gan daudzi ir iepriekš dzirdējuši par gaismas terapijām un to potenciālu, visbiežāk šī inovatīvā tehnoloģija tiek apšaubīta tās vienkāršuma dēļ. Katru gadu pētnieki strādā pie jaunu risinājumu atklāšanas, un gaismas terapija ir viens no risinājumiem, kas atkārtoti demonstrējis mērāmus rezultātus bez invazīvu metožu izmantošanas. Pētījumos pierādījies, ka sarkanās gaismas terapija:

* Uzlabo ādas veselību un mazina ādas slimības;

* Stimulē kolagēna ražošanu;

* Mazina grumbas, strijas un rētas;

* Paātrina brūču dzīšanu;

* Veicina vielmaiņu un asinsriti;

* Uzlabo acu veselību;

* Mazina iekaisumu un muskuļu nogurumu;

* Uzlabo miegu;

* Palīdz cīņā ar lieko svaru un celulītu;

* Iespējams palīdz ar sezonālo depresiju.

Sarkanās gaismas terapija ir rīks, kam piemīt potenciāls palīdzēt cīņā ar enerģijas un produktivitātes trūkumu, kā arī uzlabot vispārējo izskatu un pašsajūtu. Tas ir veids, kā kompensēt gaismas trūkumu mūsdienu dzīvesveidā.

Atklājiet fotobiomodulācijas potenciālu ar vienkāršo sarkanās gaismas terapiju Floaty salonā. Mūsu salons ir aprīkots ar Baltijā modernāko sarkanās gaismas terapijas iekārtu, kas jau 10 minūšu ilgajā seansā nodrošinās nepieciešamo gaismas enerģijas daudzumu bioloģisko procesu stimulēšanai.

Terapijai variet ātri un ērti pieteikties izmantojot tiešsaistes rezervācijas sistēmu, rakstot e-pastu vai zvanot. Atrodamies gandrīz pašā Rīgas centrā (Brīvības iela 76-V) un strādājam katru dienu no 09:00 līdz 22:00.

Izbaudi Vasaru!

Mūsu adrese:

Brīvības iela 76-V
(ieeja no Stabu ielas)
Rīga, LV-1001

Tel.: +371 280 77 666

Pirmdiena - Svētdiena
no 10:30 līdz 21:00