Solārijs

Lai aizsargātu jutīgo ādu ap acīm, sauļojoties vienmēr jālieto UV necaurlaidīgas aizsargbrilles, kuras atradīsi solārija telpā. 

Personām, kurām ir bijusi acu operācija, obligāti jālieto aizsargbrilles un jāaizver ciet acis, tad UV stari nevar sasniegt ne aci, ne pašu lēcu.

Pirms sauļošanās notīriet kosmētiku. Varat arī droši noskaloties dušā, ja tas ir nepieciešams.

Parastie saules aizsarglīdzekļi nav piemēroti solārijam! 

Sauļošanās laikā ir jālieto TIKAI profesionāla kosmētika, ko var iegādāties salonā uz vietas. Pēc sauļošanās jāatcerās mitrināt ādu, lai iegūtu noturīgāku iedegumu.

Lai āda uzņemtu UV starus, tā ir kārtigi jāsagatavo priekš sauļošanās. Speciālo krēmu sastāvos ir vielas, kuras palīdz melanīna sintēzei, un tieši tāpēc iedegums ar krēmu būs daudz vieglāk sasniedzams un glītāks. 

Krēma lietošana solārija lietošanas laikā spēj veidot tumšāku, noturīgāku rezultātu, paaugstinot iedeguma kvalitāti.

Ir ieteicamas apmēram 30-40 sauļošanās reizes gadā dabiskajā saulē vai solārijā.

Starp sauļošanās reizēm būtu jāietur vismaz 48 stundu pauze.

Iesakām pirmās 2-3 reizes sauļoties ar mazāko ieteicamo minūšu daudzumu (8 minūtes), un tad pakāpeniski palielināt minūšu skaitu. Rūpīgi vēro savu ādu, lai izvairītos no apdegumiem.

Sauļojoties saulē vai solārijā cilvēka ķermenī veidojas “laimes hormoni”, kas palīdz justies laimīgākiem un pacilātākiem, bet tas nenodrošina depresijas ārstēšanu.

Pareizs UV-B staru daudzums stimulē melanocītu atjaunošanos, tas nozīmē , rodas vairāk pigmentus veidojošās šūnas. Pēc tam UV-A un skābeklis asinīs šos pigmentus padara tumšākus.

Mūsu solārijā ir samērīgi gan UV-A, gan UV-B stari, kas palīdz iegūt vienmērīgu un ilgstošu iedegumu.

Iedegums veidojas pakāpeniski, aptuveni 5-7h laikā pēc solārija apmeklējuma.

Pirms katra klienta, solārija paneļi tiek tīrīti ar speciāli paredzētu dezinfekcijas līdzekli.

Ādas pigmentācija notiek ādas virsējā slānī, epidermā. Ik pēc aptuveni mēneša visas ādas šūnas tiek aizvietotas ar jaunām. Atkārtoti sauļojoties ar UV gaismu, iedegums var saglabāties.

Ādas tipu nosaka pēc ādas apdegumu un/vai iedeguma intensitātes. Vairumam solāriju apmeklētāju ir II, III vai IV ādas tips. Ja nezini savu ādas tipu, jautā administratoram.

Jā. Pēc ilgāka sauļošanās pārtraukuma, pirmajā sauļošanās reizē, vajadzētu ievērot Jūsu ādas tipam ieteicamo maksimālo sauļošanās ilgumu.

Pirms sauļošanās var noskaloties, ja ir vēlēšanās, taču nav ieteicams noberzties vai iet saunā, jo āda kļūst jutīga un var apdegt.

Kā arī pēc solārija vislabākais ir ļaut visam “ievilkties” un doties dušā ar vairāku stundu intervālu, vai nākamajā dienā.