Kontrastu terapija ūdens

Pārspēj sevi.

5°C un 42°C

Kontrastu terapija

Kontrastu terapijas laikā ķermenis tiek pakļauts "pozitīvam stresam" pateicoties straujai temperatūras maiņai no +42°C uz +5°C. Izjūti vēl nebijušas emocijas, uzlabo savu garastāvokli un veselību!

Galvenie ieguvumi:

✔️ Palīdz atjaunoties pēc fiziskas slodzes
✔️ Stiprina imunitāti
✔️ Mazina iekaisuma procesus
✔️ Atjauno enerģiju
✔️ Uzlabo miega kvalitāti
✔️ Palīdz pret depresiju
✔️ Uzlabo garastāvokli
✔️ Uzlabo vielmaiņu
✔️ Palīdz zaudēt svaru
✔️ Uzlabo asinsriti

Palīdz atjaunoties pēc fiziskas slodzes

Pēc fiziskas slodzes ir ļoti svarīgi ļaut ķermenim atpūsties un atjaunoties. Auksts ūdens paātrina šo procesu, samazinot iekšējos iekaisuma procesus un aizkavējot sāpes muskuļos.

Papildus tam, stiprinot centrālās nervu sistēmas darbību un uzlabojot imunitāti, arī nākamie treniņi būs daudz kvalitatīvāki un efektīvāki.

Stiprina imunitāti

Ir pierādīts, ka regulāra ķermeņa pakļaušana aukstumam uzlabo un stiprina imunitāti. Iemērkšanās aukstā ūdenī kopā ar pareizu elpošanu izsauc tūlītēju imunitātes “atbildi”, aktivizējot stresa hormonu adrenalīnu. Šo procesu sauc par kontrolētu hipoksiju.

Jaunākie pētījumi arī pierāda, ka mūsu nervu sistēma ir saistīta ar imunitāti. Pakļaujot mūsu ķermeni kontrolētam stresam, atrodoties aukstā ūdenī, tas “iziet” no savas komforta zonas, tādā veidā veicinot imunitātes stiprināšanu.

Papildus tam ķermenis sūta signālus nervu sistēmai, lai palielina skābekļa uzņemšanu, kas tūlītēji dod lielāku enerģijas lādiņu.

Uzlabo miega kvalitāti

Nevienam nav noslēpums, ka kvalitatīvs miegs ir pats galvenais priekšnoteikums pozitīvai, enerģijas pilnai un laimīgai dienai. Miega kvalitāti lielā mērā nosaka mūsu smadzeņu un nervu sistēmas darbība.

Arī imūnsistēmas darbība ir cieši saistīta ar stresu un miegu. Zinātniskie pētījumi rāda, ka stresa hormona kortizola regulēšana palīdz mazināt depresijas simptomus un samazina ar miegu saistītās problēmas.

Uzlabo vielmaiņu

Sabalansēts uzturs un fiziskās aktivitātes ir galvenie priekšnoteikumi labai vielmaiņai un veselīgam ķermeņa svaram. Bet papildus tam ir pāris “triki”, kas palīdz ķermenim sasniegt vēl labākus rezultātus. Auksts ūdens ir viens no tiem.

Kā tas darbojas?

Mūsu ķermenī ir divu veidu tauki:

✔️ Baltie jeb “neveselīgie” tauki
✔️ Brūnie jeb “veselīgie” tauki

Audi brūnajos taukos pārvērš enerģiju siltumā. Šo procesu sauc par termoģenēzi, un tas palīdz uzlabot vielmaiņu, kā arī palēnina liekā svara veidošanos.

Ķermeņa spēja paaugstināt temperatūru, atrodoties aukstā ūdenī, ir fenomenāla. Šajā procesā ķermenis spēj pārvērst balto tauku šūnas brūnajās tauku šūnās. Regulāri veicot aukstā ūdens procedūru, Tavs ķermenis izmainīsies “no iekšas uz āru”, ar vairāk “labajiem” brūnajiem taukiem un mazāk “neveselīgajiem” baltajiem taukiem.

Uzlabo garastāvokli

Auksts ūdens ne tikai palīdz uzlabot organisma fizisko stāvokli, bet arī mentālo veselību. Aukstums stimulē hormonu darbību, piemēram, serotonīnu jeb “laimes hormonu”. Tāpēc auksts ūdens ir 100% dabīgs veids, kā iegūt “laimes sajūtu”, nelietojot nekādus medikamentus vai stimulantus.

Papildus tam, regulāri pakļaujot ķermeni aukstuma “stresam”, izveidojas noturīgāka nervu sistēmas darbība, un tas palīdz mūsu smadzenēm arī daudz vieglāk uztvert ikdienas stresa situācijas un labāk ar tām tikt galā.

Pārspēj sevi.

5°C un 42°C