Sarkanās gaismas terapija

Līdz ar medicīnas attīstību, aizvien biežāk tiek pētīti dabas resursi un to sniegums mūsu veselībai. Sarkanās gaismas terapija ir pierādījums tam, ka gaisma ir efektīvs resurss, kuru mūsu organisms pārvērš enerģijā, tādējādi veicinot bioķīmiskus procesus. Šī vienkāršā procedūra uzlabo šūnu spēju atjaunoties, uzlabojot veselību un ādas skaistumu.

Sniedzot atbildes uz jautājumiem par šo vienkāršo, bet efektīvo terapiju, esam radījuši biežāk uzdoto jautājumu ceļvedi.

Sarkanā gaisma stimulē ķermeņa dabisko spēju atjaunot šūnas, tādējādi uzlabojot vispārējo ādas veselību. Zemas frekvences gaismas viļņi noteiktā diapazonā ietekmē ādas slāni līdz pat 10 milimetru dziļumam, tādējādi veicinot virkni bioķīmisko procesu, kam ir nepieciešama gaismas enerģija efektīvākai darbībai.

Sarkanās gaismas stari veicina bioloģiskos procesus asinsvados, limfas ceļos, nervos un pat matu folikulos. Šī iemesla dēļ terapija tiek izmantota gan medicīnā, gan skaistumkopšanā.

Terapijas rezultātā tiek veicināta skaistāka āda ar vienmērīgāku toni un mazāk izteiktām vizuālajām nepilnībām. Procedūra uzlabo ādas tekstūru, samazina pigmentācijas plankumus un poru izmēru. Tāpat tiek mazināta jaunu plankumu parādīšanās, ādas apsārtums, pūtītes un  rētas.

Pateicoties asins cirkulācijas un kolagēna ražošanas stimulēšanai, āda kļūst tvirta un elastīga, samazinot grumbu redzamību. Tāpat tiek mazinātas arī rētas - procedūra tiek veiksmīgi izmantota arī striju mazināšanai.

Šie ieguvumi saistīti ar šūnu bioķīmisko procesu stimulēšanu sarkanās gaismas ietekmē. Vēl kāds negaidīts ieguvums ir uzlabota miega kvalitāte un liekā svara kontrole. Pateicoties gaismas spējai veicināt miega hormona jeb melatonīna izdalīšanos, pēc regulāras terapijas apmeklēšanas  aizmigšanas process var tikt ievērojami uzlabots. Savukārt vielmaiņas uzlabošanās rezultātā terapija palīdz cīņā arī ar lieko svaru.

Sarkanās gaismas terapija sniedz ilgstošus un pastāvīgus uzlabojumus. Tomēr tās rezultāti ir atkarīgi no terapijas apmeklējuma regularitātes un sākotnējā ādas un veselības stāvokļa. Tā kā ikvienam ir savas veselības īpatnības un citādāks bioloģiskais vecums, terapijas rezultāti var atšķirties.

Ādas atjaunošana ir dinamisks process, kas ar sarkanās gaismas terapiju var tikt ilgtspējīgi veicināts. Maza izmēra ievainojumi un pūtīšu rētas var sākt pamanāmi uzlaboties pēc divu nedēļu intensīviem apmeklējumiem.

Kopumā labākie rezultāti tiek sasniegti pirmo 8 līdz 12 nedēļu laikā. Savukārt, ārstējot ilgstošas un atvērtas brūces, rezultātu iegūšanai būs nepieciešams ilgāks laiks.

Pēdējo gadu laikā sarkanās gaismas terapija ir ieguvusi plašu atzinību. Par spīti tās vienkāršumam, tiek apgalvots, ka procedūra spēj risināt dažādas ar ādu saistītas problēmas, uzlabot acu veselību un miegu, veicināt vielmaiņu un asinsriti, mazināt iekaisumu un muskuļu nogurumu un palīdzēt cīņā ar lieko svaru.

Apgalvotie ieguvumi no vienkāršās, ātrās un neinvazīvās metodes šķiet gandrīz neiespējami. Tomēr, lai saprastu, cik patiesi ir šie apgalvojumi, ir vērts ieskatīties zinātniskajos pētījumos.

Pēdējo 5 gadu laikā ir publicēti vairāk nekā 200 dažādi pētījumi par sarkanās gaismas terapiju. Pārskatot šos pētījumus, gandrīz vienmēr tiek secināts, ka sarkanā gaisma spēj uzlabot dažādus bioloģiskos procesus. Lai gan terapijā gūtie uzlabojumi dažādās jomās tiek zinātniski apliecināti, precīzs terapijas darbības mehānisms nav apstiprināts. Pētījumu autori uzsver, ka rezultāti, visticamāk, ir saistīti ar sarkanās gaismas spēju nodrošināt papildu enerģiju šūnu mitohondrijos.

Lai gan sarkanās gaismas terapija ir droša gan ādai, gan acīm, pirms tās apmeklēšanas ir jāpārliecinās par to, vai nav būtiskas saslimšanas vai citi veselības traucējumi.

Piemēram, slimības gadījumā, narkotiku vai alkohola iespaidā, terapiju apmeklēt nedrīkst. Jebkuras saslimšanas gadījumā, pirms gaismas terapijas uzsākšanas iesakām apmeklēt kvalificētu ārstu rekomendāciju iegūšanai.

Lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti no sarkanās gaismas terapijas, ir būtiski izmantot gaismu pareizajā viļņu garumā. Pētnieki ir secinājuši, ka gaismas viļņiem jābūt diapazonā no 610 līdz 700 nm, lai tā tiktu veiksmīgi absorbēta ādā. Mūsu ierīcē tiek izmantoti sarkanās gaismas viļņi 633 nm garumā.

Dažās līdzīga veida terapijās tiek izmantoti arī infrasarkanie gaismas stari, tomēr mūsu salona ierīcē šāda gaismas viļņu frekvence netiek izmantota. Ir pierādīts, ka abi viļņu garumi uzlabo šūnu darbību. Tomēr tieši īsie gaismas viļņi tiek absorbēti virsējos ādas audos, uzlabojot ādas veselību un izskatu. Infrasarkanā gaisma ir cilvēka acij neredzama un iekļūst dziļākos audos, nodrošinot citas funkcijas.

Sarkanās gaismas terapijā netiek izmantotas invazīvas metodes, kaitīgie UV stari, zāles vai jebkādas ķīmiskas vielas. Līdz ar to terapija tiek uzskatīta par drošu un nesāpīgu, un tai nav negatīvu blakusparādību. Tomēr, ja Tev ir ādas slimības vai citas būtiskas veselības problēmas, pirms terapijas apmeklējuma vienmēr konsultējies ar speciālistu.

Ievērojamai ādas veselības uzlabošanai ieteicams sākt ar intensīvu terapeitisko apmeklējumu režīmu, kas tiek pakāpeniski mazināts. Redzamāko rezultātu sasniegšanai ieteicams sākt ar 10 minūšu seansu trīs līdz piecas reizes nedēļā. Šāds apmeklējumu biežums jāsaglabā pirmās līdz ceturtās nedēļas laikā. Pēc šī perioda apmeklējumu skaitu var samazināt līdz divām vai trim reizēm nedēļā. Šādu regularitāti var saglabāt līdz pat 12 nedēļām.

Lai pastāvīgi uzturētu sasniegto ādas veselības stāvokli un turpinātu stimulēt bioloģiskos procesus, ieteicams apmeklēt sarkanās gaismas terapiju vismaz reizi nedēļā. Pirms uzsākt terapiju ieilgušu un smagu ādas slimību un brūču ārstēšanai, iesakām apmeklēt kvalificētu speciālistu, kas sniegs piemērotus ieteikumus par terapijas apmeklēšanu un tās biežumu.

Jā. Terapijas laikā tiek nodrošināti koncentrēti un droši sarkanās gaismas viļņi, kas tiek absorbēti 10 mm biezā ādas slānī. Šī gaisma sasniedz šūnas, tādējādi sniedzot papildu enerģiju ādas atjaunošanās procesiem. Rezultātā tiek izstrādāts papildu kolagēns, kā arī tiek stimulēta šūnu spēja atjaunoties. Šī iemesla dēļ āda kļūst tvirtāka, tās krāsa vienmērīgāka un bojājumi kļūst mazāk redzami. Sarkanās gaismas terapija jau ilgu laiku tiek izmantota gan ādas veselības, gan izskata uzlabošanai.

Atšķirībā no solārijā lietotās gaismas, sarkanās gaismas terapijā NETIEK izmantots ultravioletais starojums. Līdz ar to procedūra ir droša un efektīva visiem ādas tipiem un toņiem. Tomēr, ja Tev ir kāda būtiska ādas slimība, pirms terapijas apmeklējuma konsultējies ar ārstu.

Nē. Ādas apdegumu izraisa UV staru iedarbība. Tā kā sarkanās gaismas terapijā netiek izmantoti veselībai kaitīgi gaismas viļņi, tā ir pilnīgi droša ādas veselībai un nespēj izraisīt apdegumus. Tieši pretēji - sarkanie gaismas stari var tikt izmantoti ādas apdegumu ātrākai ārstēšanai. Pateicoties šūnu reģenerēšanās stimulācijai, ādas dzīšanas laiks tiek ievērojami mazināts.

Jā, tā ir droša acīm. Mūsu ierīcē netiek izmantoti tādi gaismas viļņi, kas varētu negatīvi ietekmēt acu veselību. Pretēji zilajiem un baltajiem gaismas viļņiem, sarkanajai gaismai piemīt potenciāls uzlabot acs veselību, veicinot tās šūnu reģenerāciju. Kaut arī sarkanās gaismas lietošana acu ārstēšanā vēl nav ieguvusi plašu popularitāti, ir pieejams plašs klīnisko pierādījumu klāsts, kas norāda uz tās spēju dabiski atjaunot acs makulu, mazināt glaukomas progresiju un veicināt acu dzīšanu pēc traumām.

Dažos gadījumos, sarkanās gaismas terapija var būt kaitīga acīm. Tas ir saistīts ar to, ka dažās sarkanās gaismas terapijas ierīcēs tiek izmantota infrasarkanā gaisma. Šādos gadījumos infrasarkano staru izraisītais siltums var izraisīt acs pārkaršanu. Tā kā Floaty salona ierīcē tiek izmantotas tikai zemas gaismas viļņu frekvences jeb sarkanās gaismas viļņi, Tavas acis ir ne tikai pasargātas, bet tiek veicināta arī to veselība.

Nē, ja vien Tev nav paaugstināta jutība pret intensīvu gaismu. Tā kā mūsu ierīcē tiek izmantoti tikai acīm droši sarkanās gaismas viļņi, seansa laikā nav nepieciešams tās pasargāt. Gadījumā, ja Tev ir paaugstināta jutība pret gaismu, terapijas telpā atradīsi aizsargbrilles lietošanai seansa laikā.

Tā kā terapijas ierīcē izmantotā gaisma ir salīdzinoši intensīva, iesakām seansa pirmajā pusminūtē skatīties lejup, tādējādi ļaujot acīm pierast pie gaismas. Atlikušajā seansa laikā vari droši skatīties tieši uz gaismas avotu.

Šobrīd nav veikti pietiekoši daudzi klīniskie pētījumi par sarkanās gaismas iedarbību uz grūtniecību. Lai gan ir pamats uzskatīt, ka tā ir droša arī grūtniecēm, pirms terapijas uzsākšanas, nepieciešama konsultācija ar ārstu.

Sarkanās gaismas terapijas ietekme uz tetovējumiem vēl nav pienācīgi izpētīta. Ādā papildu esošais pigments var izraisīt intensīvāku gaismas absorbciju konkrētajā vietā, taču tas nav pierādīts. Gaismas ietekme uz pašu tetovējumu arī nav novērota.

Lai pasargātu tetovējumus no jebkādas neparedzētas reakcijas uz gaismu, iesakām tos pirms seansa apsegt. To var ātri un ērti izdarīt, apsedzot tetovējumu ar auduma gabalu un nostiprinot to ar ādai piemērotu līmlenti. Mazākiem tetovējumiem var izmantot plāksterus.

Floaty salonā sarkanās gaismas terapija notiek modernā, Itālijā ražotā iekārtā, kas ir aprīkota ar 1440 LED gaismas diodēm. Pateicoties iekārtas jaudai, vēlamos efektus iegūsiet jau 10 minūšu garajā seansā.

Pagarinot seansa laiku vienā apmeklējuma reizē, bioloģisko procesu stimulēšanas intensitāte pieaug pavisam nedaudz. Ja vēlies paātrināt ādas atjaunošanās procesu, vēlams veikt atkārtotu seansu citā reizē.

Lai izbaudītu sarkanās gaismas terapijas sniegtos ieguvumus, nav nepieciešama īpaša sagatavošanās.

Procedūra norisinās slēgtā telpā. Novelc apģērbu, atstājot apsegtas tikai tās ķermeņa daļas, kuras negribi stimulēt ar gaismas terapiju (piemēram, tetovējumus). Kosmētiku noņemt arī nebūs nepieciešams, jo gaisma ir pietiekoši intensīva, un plāns kosmētikas slānis netraucēs tās absorbcijai ādā.

Nē. Lai nodrošinātu maksimālu terapijas efektivitāti, pirms procedūras ir jānovelk liekais apģērbs. Jebkura atstātā apģērba materiāls absorbēs daļu no sarkanās gaismas intensitātes. Līdz ar to tiks samazināta terapijas iedarbība. Ja jūties ērtāk apakšveļā, terapijas laikā to var atstāt uzvilktu.

Sarkanās gaismas procedūra ir viena no vienkāršākajām metodēm pašsajūtas, skaistuma un veselības uzlabošanai. Tā norisinās vertikālā, solārijam līdzīgā ierīcē, kas ir aprīkota ar augstākās kvalitātes LED gaismas diodēm. Procedūras laikā Tev nav jādara pilnīgi nekas. Ļauj gaismai padarīt visu darbu Tavā vietā!

10 minūšu ilgajā seansā āda uzņem nepieciešamo gaismas enerģiju bioloģisko procesu stimulēšanai. Tā kā terapijas ierīcē tiek izmantotas LED diodes, kas nodrošina pietiekošu jaudu, saglabājot zemu temperatūru, pēc terapijas nebūs nepieciešama duša.